OZE Day 2015

OZE Day jest wydarzeniem organizowanym przez studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Tegoroczna edycja będzie już jego piątą odsłoną i odbędzie się w dniach 21-22 kwietnia 2015 w Gmachu Głównym Uczelni przy alei Adama Mickiewicza 30.

Ideą OZE Day jest umożliwienie przybyłym osobom zasięgnięcia informacji o technologiach odnawialnych źródeł energii. Zarówno w zakresie wiedzy podstawowej oraz zaawansowanej. Tematem przewodnim wydarzenia będzie „Efektywność energetyczna”.

Podczas wydarzenia, na stoiskach wystawowych będą obecni przedstawiciele firm branżowych prezentujący swoje produkty, a także studenci organizujący całe przedsięwzięcie, którzy przybliżą temat OZE wszystkim przybyłym. Ponadto przez cały dzień odbywać się będą prelekcje specjalistów oraz pracowników naukowych.

Jak co roku zorganizowane zostały darmowe warsztaty z kilku dziedzin OZE, dla ludzi chcących odbyć kurs poszerzający ich wiedzę.

Innowacyjnym pomysłem poszerzającym ofertę naszego wydarzenia, który stał się tym samym jego elementem głównym będzie dyskusja panelowa dotycząca problemu niskiej emisji w Krakowie. Temat ten, był akcentowany podczas ostatnich lokalnych wyborów samorządowych. Miasto rozpoczęło współpracę z AGH oraz otrzymało finansowe wsparcie z Unii Europejskiej, aby oczyścić powietrze. W dyskusji postaramy się znaleźć drogę realizacji tego celu.

Jak niska emisja wpływa na smog? Jakie substancje go tworzą? Jak je wyeliminować? Czy do walki ze smogiem niezbędne jest zaangażowanie mieszkańców? Czy wsparcie finansowe z UE rozwiąże problem? Jak to jest z tymi piecykami węglowymi? Czy powinniśmy ograniczać ruch pojazdów w mieście? Mamy nadzieję, że na te oraz inne pytania debata przyniesie odpowiedź.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Krakowa i okolic oraz osoby zainteresowane odnawialnymi źródłami energii na OZE Day!